adamsraven038
adamsraven038
21-10-2021
Mathematics
contestada
Sally paid $3.50 for 7 apples.
Respuesta :
Аноним
Аноним
21-10-2021
Answer:
each apple costs 50 cents
Step-by-step explanation:
3.50/7=0.50
Answer Link
graceym21
graceym21
21-10-2021
Why did sally buy 7 apples
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
We learn from the functional perspective that A) an effective group will identify missing task and relational functions so members can fill them B) the more peo
A farmer is analyzing cross sections of his land to determine where to build a well. Which phrase describes the best area to dig down to the groundwater?(It was
15 points Help!! If Sue worked 7 1/4 hours on Monday, 3 hours on Tuesday, 6 3/4 hours on Wednesday, 8 hours on Thursday, and 5 hours on Friday, calculate her w
Camera angles and shots determine the _____ from which the audience views the subject.
What is an organism that lives on or in another organism and derives its nutrition from that organism?
Who is often considered the founder of the pop art movement? a. Andy Warhol b. Roy Lichtenstein c. Wayne Thiebaud d. Richard Hamilton Please select the b
lan is investing $4,800 for 2 years. The interest rate is 5.5%. How much interest will lan earn after 2 years?
The average American shower uses 17 1/5 gallons of water and lasts for 8 1 / 5 minutes. What is the average flow rate of an American shower, in gallons per mi
Lisa started to drive from Boston to Washington, DC, which is 440 miles away, at 8:00 AM. For the first four hours of her trip, Lisa was driving at a speed of 5
difference between prokaryotes and eukaryotes