Seudónimo Seudónimo
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Yesterday, Nate’s mom bought 4 boxes of crackers for $2.59 each. About how much did she pay for the crackers?

Respuesta :

angelinadelaquor
angelinadelaquor angelinadelaquor
  • 21-10-2021

Answer:

$10.36

Step-by-step explanation:

4•2.59=10.36

Answer Link

Otras preguntas

Yo ___________ a una entrevista de trabajo el martes. iremos iré irás irán
How to write a expression for: Jasmin has increased her $45 by m dollars and then spends a third of the entire amount.
13. Find the measure of an angle if its measure is eight less than six times its complement. 1 point 16° 76° 62° 54°
Need help with history...someone help please
I NEED HELP PLEASE IF I GET THIS WRONG ILL FAIL MY EXAM On a coordinate grid, the coordinates of vertices P and Q for Polygon PQRS are P(1, 3) and Q(−3, 3). Wha
Read the passage. excerpt from "The Masque of the Red Death" by Edgar Allan Poe It was in this apartment, also, that there stood against the western wall, a gig
A mysterious white powder could be powdered sugar (C12H22O11), cocaine (C17H21NO4), codeine (C18H21NO3), norfenefrine (C8H11NO2), or fructose (C6H12O6). When 82
Trip has 15 coins worth 95 cents. four of the coin are each worth twice as much as the rest. construct a math argument to justify the conjecture that trip has 1
If a steel, thin-shelled wheel of radius r and mass M is moving along the road at 2 m/s, what is the total kinetic energy? 1) 2M 2) 3M 3) 1M 4) 5M 5) 4M
Which of the following statements is true of setti realistic goals? A. It cannot reduce the level of stress in your life B it puts your ability to achieve on