pipersmith3822 pipersmith3822
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

it cost $3.99 for 15 fl. oz of detergent or $6.99 for 90 fl. Oz which is better to buy

Respuesta :

steelegabriel06
steelegabriel06 steelegabriel06
  • 21-10-2021

Answer:

6.99. You get much more for a cheaper price per unit.

Answer Link
user13482 user13482
  • 21-10-2021
the answer would be the $6.99 detergent because it has more oz
Answer Link

Otras preguntas

Geoff rents an apartment with a monthly rent of $850. He owns the furniture in the apartment, which is worth $3,500, and he owns his car, which is worth $6,000.
In Alice's Adventures in Wonderland, why does Alice hope the creatures are going to ask riddles? A. She enjoys riddles and wants to have some fun. B. She
Great amounts of atomic energy are released when a _______reaction occurs.
'which statement accurately describes a difference between hindu and buddhist beliefs about death'
What areas tend to have the fastest population growth
What was the court’s dissenting opinion in Plessy v. Ferguson?
About whom did dryden say the jest went round and he was laughed at in his turn who bagan the frolic
Which description was NOT a reason why people migrated to the United States in the mid-1800s?
if a doctor prescribes Tylenol 3 with Codeine he or she has prescribed a
What color should my urine be