zayo4100 zayo4100
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

A customer buys 12oz of honey for $5.40. How much honey can you buy per dollar

Respuesta :

lisangu386
lisangu386 lisangu386
  • 22-10-2021

Answer:

0.45oz or honey

Step-by-step explanation:

5.40/12

Answer Link

Otras preguntas

Find the function h(x) = f(x) - g(x) if f(x) = 3x and g(x) = 32x - 3x.
in Germany the Weimar Republic was weak from the start
What group was affected by the wage cuts and unemployment during the depression?
what is the answer to this
If a substance changes from one phase to another, is it still same substance? why
Answers to 1-6 please :)
How to show the work for x4-y4
You would use quotation marks to punctuate the title of a
In hard times, why does Mr. Gradgrind insist on calling sissy jupe by the name of cecilia
Which statement about life in the Roman Empire is not true? A. Most wealthy citizens shared their luxuries with the less fortunate. B. Big buildings and monumen