kf98d4sp9s kf98d4sp9s
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is
$7. A pack of eight 4.23
oz box apple juice is
$2.39. Which is a better
deal?

Respuesta :

qwertyuasdfg
qwertyuasdfg qwertyuasdfg
  • 22-10-2021
$2.39 i believe i haven’t done math like this in years but yeah if my multiplication is correct it’s that
Answer Link

Otras preguntas

What did the Japanese people believe gave the emperor of Japan his power? a)that he was descended from heaven and had a mandate to rule b)that he was the livi
Complete the dialogues by selecting the appropriate words or expressions and writing them in the corresponding ovals
3. Jaden received these two estimates from a moving company. Write and solve a system of equations to determine the hourly loading/unloading fee and the mileage
3) The volume of a cube is 1,000 cu. in. What is the height of the cube? (Remember what is true about a cube!)​
A fire marshal is determining the maximum occupancy of a school. The first step in doing so is to find the area of the building's floor. What is the area? 1,500
Convert this simple sentence into compound and complex by expand it and using conjunctions."I finished my homework"​
Please help me it is due tomorrow
why do u use this app?? 1. Cheating 2. Advice 3. Homework 4. none of the above
U is the set of integers. G is the set of negative integers. What is the complement of set G in universive U? Pls help fast
please help quick!! A fully loaded and fueled spacecraft can weigh close to million pounds. What is this weight converted to​ tons?