Bluekat2631 Bluekat2631
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Noel bought a 10 ounce box of cereal for $1.63. What was the cost per ounce?

Respuesta :

KBVegas KBVegas
  • 22-10-2021

Answer:

0.163 per ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Round to the nearest hundred thousand 894
Assume that each set of conditionals is true. Use the Law of Syllogism to write a true conditional. If the law of syllogism cannot be used, explain why.​
ME When an acid and base combine, what is one property of the product?
Rainforests are called the “lungs of the earth” because of their role in what ?
Which of the following is the most likely result of eating disorders in the long term? A. Excess blood production B. Good physical health C. Vitamin deficiency
6 ⋅ 4 THIS ONE 2 PLZ I AM NOT IN HISCHOOL I AM I 7TH GRAGER
Read the following implied thesis statement: The best place to watch a movie is in a theater. Which choice below is the most effective supporting topic sentence
Who originally said "no" to the creation of a 9/11 commission?
What’s the connections
HELP I would appreciate it because what is this ………