avalova avalova
  • 25-10-2021
  • Mathematics
contestada

Can somone help please and thank you<3

Can somone help please and thank yoult3 class=

Respuesta :

goldenpoo21
goldenpoo21 goldenpoo21
  • 25-10-2021
She pays $11.40 for the roast.
Answer Link
26abdelazizn
26abdelazizn 26abdelazizn
  • 25-10-2021

Answer:

She pays 11.40 for the roast

Find unit rate then multiply

Answer Link

Otras preguntas

there ate 4 more oranges than apples in the fruit bowl, there ate 5 more apples than bananas. there are 2 bananas. how many of each type of fruit is in the b
Jessica was solving an equation. After she finished simplifying, her result was 0=2. This result confused her. Explain to Jessica what her result means. Explain
Circle 6 numbers for a total of 31.8,9,91,5,81,1,1
does anyone have any ideas (easy) on cell simile projects. busy week but due tomorrow.HELP
Allison has 6 blue pencils and 10 yellow pencils.sadie has 24 pencils that are either blue or yellow.the ratio of blue pencils to yellow pencils is the same fo
what do you think was the greatest scientific advance of the Hellenistic period? why?
In which one of the following sentences could you best use a semicolon? A If you ask me Jerry is a tennis whiz. B When she is worried Lucille eats a lot. C Jerr
How do solve 4v-13-10v=12-24v+5
Allison has 6 blue pencils and 10 yellow pencils.sadie has 24 pencils that are either blue or yellow.the ratio of blue pencils to yellow pencils is the same fo
is 5/12 bigger than 3/7