l1lynicole l1lynicole
  • 21-11-2021
  • Mathematics
contestada

(100 points cause i need the answer quick)
Evaluate
27 4/3


100 points cause i need the answer quick Evaluate 27 43 class=

Respuesta :

mahi31 mahi31
  • 21-11-2021
28 1/3 because 4/3 is 1 1/3 so add the 1 to 27 which is 28 and add 1/3 to it
Answer Link

Otras preguntas

The store charges $10.20 for a case of 24 bottles of natural spring water. What is the unit price for one bottle? Round your answer to the nearest cent if neces
What was the result of the battle of tippecanoe? A) The Native American movement gained control of Indiana. B) The Native American movement defeated state milit
Estimate the difference. Use benchmarks with decimal parts of 0, 0.25, 0.50, or 0.75. 5.99–2.3 A. 3.25 B. 3.50 C. 3.75
5−4+7+1= 5 - 4 + 7 x + 1 = how is it no solution
what makes patrol maps different from other maps?
I missed 56 questions out of a 100 what is my score ?
Which of the following is included in GDP? a. marijuana purchased legally in Colorado. b. marijuana purchased illegally from a drug dealer. c. marijuana produce
Write 5 equations where the difference is equal to 2
Race One Motors is an Indonesian car manufacturer. At its largest manufacturing​ facility, in​ Jakarta, the company produces subcomponents at a rate of 295 per​
The underlined words are an example of