grt48x6fdn
grt48x6fdn grt48x6fdn
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

How many packs of DVDs can you buy 128 doll oats if one pack costs 16 dollars

Respuesta :

socialcreditman
socialcreditman socialcreditman
  • 22-11-2021

Answer:

1 pack = 16

128 dollars will get you 128/16 which is 8

so 128 dollars will give you 8 packs

Answer Link
nonee12223 nonee12223
  • 22-11-2021

Answer:

8

Step-by-step explanation:

128 divided by 16

Answer Link

Otras preguntas

Please help me thank you
Please help and show work
Adriana y Claudia (adelgazar) si (comer) menos todos los días. Si Gustavo (conseguir) un trabajo mejor, (él) (ganar) más dinero. Si el amigo de Gerardo la (invi
Although the waters are rising in the ocean today and are submerging our coastlines, there are areas of coastline that are uplifting faster than the sea is risi
Which sentence is punctuated correctly
The graph below represents which of the following functions?
The function f(x) is shown
A square pyramid has a height h h and a base with side length b b . The side lengths of the base increase by 50%. Write a simplified expression that represents
Which reference would help someone check to see if the above sentences uses the conventions of standard English? dictionary thesaurus usage dictionary grammar g
jim ate 1/4 of a candy bar. his brother ate 2/4 of a candy bar how much of the candy bar is left