jubymoore jubymoore
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

If the Mac and cheese is 7.50 for 3 lbs how much can you get for 29 dollars?

Respuesta :

mtb3655
mtb3655 mtb3655
  • 23-11-2021

Answer:

6lbs

Step-by-step explanation:

7.50 can only go into 20, two times

7.50

×   2

-------

15.00

Answer Link

Otras preguntas

In the context of evaluating theories in psychology, _____ is a method that allows researchers to combine the results of several studies on a similar topic in o
How does king balance the twin appeals to religion and patriotism throughout "letter from birmingham jail"?
al utilizar la mínima cantidad de recursos en nuestra vida cotidiana se contribuye a la
By which method doesMost thermal energy and the atmosphere circulate
In writing a text, these two elements must be present: content and Answer . Question 2 Not yet answered Marked out of 1.00 Not flaggedFlag question Question tex
correct the title in this sentence? Eddie laughed for an hour when he read the ransom of red chief, a short story a sound of thunder.
Carlos used the following units of electricity for twelve months: 504, 519, 576, 321, 256, 101, 76, 75, 127, 289, 367, and 511. His average unit consumption is
♥♥ FIRST TO ANSWER GETS BRAINLIEST ♥♥ A box of chocolates contains 18 chocolate squares. Ten of the squares are milk chocolate, 5 are dark chocolate, and 3 are
Select two sentences in the passage that best show how Mr. Auld appeals to Mrs. Auld's concern for the well-being of the narrator, Frederick Douglass. excerpt f
Contrast flagella and pili. what are their functional roles?