cherryma4 cherryma4
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

a tube of toothpaste is marked 3.92 for 8 ounces what is the price per ounce

Respuesta :

nyashiapeach
nyashiapeach nyashiapeach
  • 23-11-2021

Answer:

$0.49

Step-by-step explanation:

Answer Link
tinytott2016
tinytott2016 tinytott2016
  • 23-11-2021
answer: $0.49

explanation: 3.92/8 = .49
Answer Link

Otras preguntas

Which Greek order has an entablature with a three-panel architrave and a decorated frieze? Corinthian Doric Ionic Tuscan
344 out of 1000 students is what percent
Was Napoleon "the revolution on horseback" as he claimed to be or was he a traitor to the French Revolution?
If you multiply two decimals less than 1, can you predict whether the product will be less than or greater than either of the factors? Explain.
Tyrone is seventeen years old. Under the Fair Labor Standards Act, he (Points : 5) cannot work in a hazardous occupation. cannot work during school hours. must
how is a land breeze similar to a sea breeze and how are they different
An emergency first aid kit should include A. a knife to cut open blood blisters. B. sterile gauze pads in assorted sizes. C. a bottle of multiple vitamins. D.
what exactly is the milky way?
three of the following actions were taken by louis xiv of france. which was not? a) he tried to expand french territory. b) he reorginized the french army. c) h
How many 3/5's are in 2