jleluga jleluga
  • 21-12-2021
  • Mathematics
contestada

Cost 500 charge 25 per unit

Respuesta :

whitneyweiobiren
whitneyweiobiren whitneyweiobiren
  • 21-12-2021

Answer:

20 units

Step-by-step explanation:

Because it is 25 per unit, and 500, you can do 500/25=20

Answer Link

Otras preguntas

How are mole and dozen similar?
a scientific blank is a proposed explanation that can be tested
0.35 as a fraction in its simplest form ?
What is another name for plane p
What are the circumstances in which an underage student who isn't drinking can get in trouble for being around alcohol? As long as you aren't drinking, you can'
If 2x-6 is an even integer, what is the next consecutive even integer?
9,12,15,18,21,? if the pattern continues, what number likely comes next?
In colonial America, enslaved workers who received manumission
nate solves the problem 3x5=15 by writing and solving 15 divide 5=3. explain why nates method works
what is the 399,713 rounded to the place value of the third underlined digit of 399