derpycookie012 derpycookie012
  • 22-12-2021
  • Mathematics
contestada

No clue if someone can explain

No clue if someone can explain class=

Respuesta :

biffyboffboof
biffyboffboof biffyboffboof
  • 22-12-2021

Answer:

your trying to find out how much each cookie cost

from looking at this we can see that 2 cookies is 1 dollar so each cookie is 50 cents

Hope This Helps!!!

Answer Link

Otras preguntas

Self-fulfillment is associated with the development of one’s health and leisure habits. true or false?
Two stores sell the same television for the same original price. Store A advertises that the television is on sale for 30% off the original price. Store B a
how do humans acquire voltage in their bodies
Is it true or false that food availability and temperature can be biotic factors for a particular organism?
What is 5.8 × 106 mg/s in grams per minute?
What is the definition of alliteration?  A.the repetition of a vowel sound in two or more neighboring words; for example, "green weed"  B.the repetition of a so
how do I solve this algebra problem: 2(4a-12)+3a=6a+1
What is the vertex of the graph of the function below? y = x2 + 8x + 12
when a puddle of water evaporates, does the water change into a new kind of matter
All prime numbers between 40 and 50