rubylogan112
rubylogan112
24-01-2022
Mathematics
contestada
ok soooo yeah I just need help ok ily
Respuesta :
ScienceFox
ScienceFox
24-01-2022
Answer:
$15 ^ 10 = $1.50 each
Each Orange was $1.50.
Answer Link
sanjanasuresh927
sanjanasuresh927
24-01-2022
10 = 15
2 = x
Cross multiply :
10x = 30
X = 3
3 dollars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
A coat is priced $50. If the sales tax is 7% of the price, how much is the sales tax? What is the total cost including sales tax?
Lisa is ordering 5 bags of cat food from Canada. Each bag has a mass of 6 kg To determine the shipping costs, Lisa needs to know the total weight in pounds. Wha
how to write a persuasive text abt refugees and accepting them into Australia
they overcame by the blood of the lamb and the word of their testimony
nepal is a multi linugal, multi-ehninic, multicultural and multi religious country;justify
What is mean by 'enjoy divesity'
What group of people moved from the south to the north in large numbers in the late 1800s and early 1900s?
Describing Cause and Effect Select the question mark. Choose the cause that brings about the effect. option a: the chicks hide in tall grass. b: not much grass
PLEASE HELP FAST (ALL OF THEM PLESE)
select the reagents you would use to accomplish the syntheses shown below in no more than the number of steps specified.