qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 bags of candy but you can buy 30 bags for 4.89 how much does it cost for 1 bag?​

Respuesta :

sply0992
sply0992 sply0992
  • 25-01-2022

Answer:

approximately 16 cents a bag

plz mark me brainliest :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which identifies a way many enslaved workers rebelled? They caused work slowdowns. They published personal narratives They sabotaged the Underground Railroad.
What products are produced when an acid and a base react together?
What is Interval training?
Professor Nonnemacher discovers a new species of organism, Newist unknownis. After investigation, she observes that N. unknownis does not have a nucleus or othe
In what part of france were most battles with foreign troops fought?
Historians generally agree that the Bubonic Plague of the 14th century killed approximately ____ of the the population of Europe and Asia.
A magazine wants to estimate the mean price of a large soda at restaurants in Mankato, Minnesota. Which sample would provide them with the best estimate? the pr
List the 4 ways that weather data is collected and what each collects
What theorems can be utilized in solving polynomials and their depressed equations? How can polynomial functions be written when given the zeros?
How did the Twelve Tables reduce conflict between Roman plebeians and patricians? a) They gave patricians full voting rights in the Senate. b) They spelled out