zjackson0107 zjackson0107
  • 22-02-2022
  • Mathematics
contestada

Set B: 25 pens for $19.75; unit rate per pen

Respuesta :

benita44
benita44 benita44
  • 22-02-2022

Answer:

$0.79

Step-by-step explanation:

25 pens=$19.75

1pen= unknown

cross multiply

then divide by 25

Answer Link

Otras preguntas

If 6 cubes with an edge length of 14 can fit the height of the prism, what is the height of the prism? Enter the missing part of the answer.
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPP Can someone give me a reason on why i would want to learn more about the benefits of knowing how to swim? please hurry its due tommorow
Plsss hurry i need help brainliest involed
Can somebody help me out
9 Jugadores de un equipo de baloncesto chocan palmadas unos con otros ¿Cuántas palmadas dan en total? 2 jugadores dan una palmada. 3 jugadores, tres palmadas. 4
When you analyze the claim made by an author, what is your next step—after identifying the claim? Find the supporting evidence the author provides. Look for t
Find the missing side x
Why do you think Terrel asked the question?
A highway makes an angle of 6 degrees with the horizontal. This angle is maintained for a horizontal distance of 8 miles
please help with this math question