Seudónimo Seudónimo
  • 24-01-2017
  • Mathematics
contestada

Anthony purchased 4 burgers for 4.60. Based on this rate, how much would one burger cost?

Respuesta :

emmavignola0117 emmavignola0117
  • 24-01-2017
All you need to do is divide 4.60 by 4
Answer Link
kayleighshearer
kayleighshearer kayleighshearer
  • 24-01-2017
4.60 divided by the number of burgers, being 4, equalling one dollar and 15 cents
Answer Link

Otras preguntas

What is the medium that sounds waves travel through when a person speaks
Jethro wants a swimming pool in his backyard, so he digs a rectangular hole with dimensions 40 feet long, 20 feet wide, and 5 feet deep. How many cubic feet of
what write sentences including these words because friend favorite wake very each sentence mack have atleast 7 words
what many eighths in 0.25
document standardized christian beliefs
5 pounds of apples cost $9.95. Find the unit rate.
Are medical office managers important
Leslie would probably have come with us if she didn’t work all summer. Which is the verb phrase?
Evaluate if x = 2.5 and y = –14.6. –x – |y|
What is defensive medicine?