hicksop hicksop
  • 22-03-2022
  • Mathematics
contestada

pizza cost $8 each. Using p for the number of pizzas, and c for the cost.

Respuesta :

sup3rman2295
sup3rman2295 sup3rman2295
  • 22-03-2022

Answer:

c=px8

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the solution of the inequality 9 - x^2 < 0? (a) {x | -3 < x < 3} (b) {x | x > 3 or x < -3} (c) {x | x | x > 3} (d) {x | x < -3}
Ron wrote the pattern shown below. What is the rule for following Ron's pattern? 11, 36, 86, 186
What happened to the American Indians who fought in the French and Indian War?
Why do mammals drink milk?
A dynamic stretch is safe, because it involves gradual and controlled movements safe, because it extends the joint beyond its range of motion unsafe, be
Which of these is not measured in hertz? Select all that apply. a. period b. amplitude c. frequency d. wavelength
Qu est ce qu un conte implicitr
Which compound has the smallest percent composition by mass of chlorine?(1) HCl (3) LiCl(2) KCl (4) NaCl
Which statement is not true of John Brown's raid? President Buchanan ordered General Lee and Stuart to Harper's Ferry. John Brown became a martyr for most South
3. How did the views of Native Americans and Europeans differ in terms of property ownership?