cjs70 cjs70
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada


$3.36 for 16 ounces
$3.60 for 20 ounces
$4.08 for 24 ounces
$5.44 for 32 ounces

Respuesta :

rylannguyen rylannguyen
  • 25-03-2022

Answer:

.1825 per ounce

Step-by-step explanation:

find the per ounce for each equation, then find the average per ounces from the 4 equations

Answer Link

Otras preguntas

need help please. math question.
Is this sentence a fragment or sentence???Be sure to correct the sentence!!wants to go to school he wants to get job.​
A game board is set up by placing rhombus-shaped cards together. A rhombus with horizontal diagonal length 8 centimeters and vertical diagonal length 13 centime
HELP PLSSS! Find the length of x.
find the volume of the triangular prism ​
A taxi ride costs $3 plus $2.50 per mile. What is the total cost of a five-mile taxi ride?
If the body temperature of a person is recorded as 98. 6°F, what is the person’s body temperature in °C? 37 99 209.
What is banking education, further indicates why in terms thereof the student is reduced to the level of unthinking object with no views or capacity to engage w
How do I write a note expressing good wishes to my Firend who is about to participate in a competition in Spanish?​
I will give the BRAINEST The length of a hypotenuse of a 30° -60° - 90° triangle is 17 yards. What is the length of the other two sides? A. 8.5 yds: 8.5 yds B.