bellanicoletti
bellanicoletti bellanicoletti
  • 26-01-2015
  • Mathematics
contestada

if i have 8 pencils that cost 14 dollars what is the unit rate?

Respuesta :

phenomenal629 phenomenal629
  • 26-01-2015
$1.75 you divide 8 by 14
Answer Link

Otras preguntas

How long can a person live without food but with water?
Which piece of technology allowed scientists too look for life on mars ?
PLEASE HELP ME simplify the radical expression. leave in radical form. show your work √7(√14 + √3)
A bag contains 40 marbles: 20 blue and 20 green. you are randomly drawing marbles out of the bag one at a time, replacing them after each draw. you have just pi
HELP ME PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Help please thanksssss
Suzy returns home late from work. To compensate for her lack of time for her nine-year-old son, she allows her son to watch funny videos and play games on her s
Pendulum clocks generally run fast in winter and slow in summer
4x(x+(-23)=9x(x+14) show all work
Which type of jurisdiction do federal trial courts have