zaidoo zaidoo
  • 26-04-2022
  • Mathematics
contestada

it cost 60$ to for 4 apples how much would 60 apples cost

Respuesta :

Mala388
Mala388 Mala388
  • 26-04-2022

Answer:

$900

Step-by-step explanation:

60/4 = 15

60 x 15 = 900

Answer Link
tpandazhit13 tpandazhit13
  • 26-04-2022

Answer:

900

Step-by-step explanation:

900 it's not that hard 60/4 15x60

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!!!1. What causes Antonio and the other passengers to leave their ship in Act I of The Tempest?A The Boatswain refuses to correct the course of the s
Where is 97 percent of the water on the earth is what type of water and where is it found
A pottery studio receives 48 bags of clay. Each bag weighs 25 pounds. It takes 5 pounds of clay to make 1 bowl. How many bowls can the studio make with the cla
A baker uses 4.5 pounds of flour daily. How many ounces of flour will he use in two weeks?
please help 9 1/2 + 7 3/4=
What problems were caused by monopolies?
Need Help please show details on how to solve this question What are the X- and Y-intercepts of y= -4x + 12 ?
How would a chart of mid-17th century religious beliefs differ from this chart? (5 points)a. Fewer people would believe in a single God because most people beli
A multicellular organism, such as a tiger or a whale, develops from a single zygote, which is a female ovum fertilized with a male sperm. The new organism's out
For the reaction N2(g) + 3 H2(g) = 2 NH3(g), Kp = 0.0489 at 256˚C. For parts a through d, assume that the reaction is at this temperature. c) A third equilibriu