kopanoemc kopanoemc
  • 25-05-2022
  • Mathematics
contestada

If 8 packets of fudge cost R 30,80 what will the price of 14 packets be?​

Respuesta :

brandymyork21 brandymyork21
  • 25-05-2022

Answer:

53.90

Step-by-step explanation:

30.80/8=3.85 (price per pack)

3.85 x 14 = 53.90

Answer Link

Otras preguntas

How could a citizen best ensure he or she remains informed?
A student solved the problem below. Is the student's answer correct?$1.00 + $0.45 + $0.50= $1.45 + $0.50= $1.50No, the student should have added $0.45 and $0.50
Tiles identical to the one shown below are piled up one on top of another to form a tower of volume 1830 cm3. What is the height of the tower (in cm)? A18.3
The maximum resources an environment can support is known as its carrying. The graph shown here provides information on the population of an organism over time.
Two identical rocks are dropped from different heights. The higher one starts out four times as high as the lower one. How much faster is the higher one going j
Solve for x in the equation x squared minus 14 x + 31 = 63. x = –16 or x = 2 x = negative 7 plus-or-minus 3 StartRoot 7 EndRoot x = –2 or x = 16 x = 7 plus-or-m
Which of these is most likely to become a carbon film?
The molecule that fixes atmospheric CO2 in C4 plant is
Nectar is a liquid secreted by flowering plants and used by bees to make honey. Which of the following connotations might be associated with the word? -Nectar i
Is (1,2) the solution to the following system of equations? Show your work that proves whether it is or is not the solution.