snappa113 snappa113
  • 22-06-2022
  • Mathematics
contestada

Given that the expression “p dollars for every q items” describes a unit price, which statement must be true?

Respuesta :

TutorCecille
TutorCecille TutorCecille
  • 22-06-2022
Hello, wheres the statement? Please provide full questions
Answer Link

Otras preguntas

does anyone have any ideas (easy) on cell simile projects. busy week but due tomorrow.HELP
1st?- cynthia paid $0.20 per hobby magazine at a tag sale. She bought half of all the magazines that were for sale and paid $10. How many magazines were there i
Joe has been keeping track of his cellular phone bills for the last two months. The bill for the first mont was $38.00 for 100 minutes of usage. The bill for th
Leo has a total of 45c. he has some dimes and pennies . How many  different combinations of dimes and pennies could Leo have?make a table to solve.
Could a vector ever be shorter than one of its components? Equal in length to one of its components? Explain.
the area where rock under stress breaks and triggers an earthquake is called the ___________
What do ancient India and ancient Egypt have in common?
What could you call an unemployed movie star
after a fire, the ashes have less mass and take up less space than the trees and vegataion before the fire. how can this be explained in terms of the Law of Con
Why do the track runners start at different positions on the track?