phoophoo03690
phoophoo03690 phoophoo03690
  • 22-08-2022
  • Mathematics
contestada

help me please please ​

help me please please class=

Respuesta :

sewahhuston
sewahhuston sewahhuston
  • 23-08-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

48/12=4

4 per pack so just build up by pack until you get 8 more packs.

Basically 20 packs=$80

28 packs=$112

Answer Link

Otras preguntas

Mrs katz is buying apples and carrot cake for a school party.the apples cost $2.12 per pound.the carrot costs $19.75 estimate the cost for 3 pounds of apples an
sin155º = A) -sin25° B) sin25° C)sin(-25)°
a) Using your equation from step 2d, estimate the GPA of a student who studies for 15 hours a week. Justify your answer. The equation is y=0.149x+0.89
electric fields are produced by electrically charged particles and by changing​
What is a goal of the planned mission MIRI? A. to land on the moon B. to explore the Kupier Belt C. to explore the moon of Jupiter D. to examine asteroids near
What heavier element is created when hydrogen atoms fuse together in the sun’s core?
How do I make sure I have full access to this app where do I put in payment information
1 1/10 + 3 3/5 = 3 + 1 + ?/50 + 5/50 PLS HELP ME ​
Please help and thank you
I need all the answers