yea256
yea256
23-08-2022
Mathematics
contestada
In need of help immediately !!!
Respuesta :
driftecook
driftecook
23-08-2022
Answer is 13 yards of ribbon
Step by step
She started out with $25
She had a remainder of $22.14
Subtract
25 - 22.14 = $2.86 she spent on ribbon
Divide $2.86 by .22 per yard = 13 yards
Problem solved
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
In the harbor, in the island, in the Spanish Seas, Are the tiny white houses and the orange trees, And day-long, night-long, the cool and pleasant breeze Of
which of the following would be considered demographics? select all that apply. Age educational background gender interests
during some kinds of population growth the size of each generation of offspring is larger than the generation before it so as the population gets larger it grow
What are the standard precautions used for each of the medication administration methods (oral/buccal/sublingual, rectal, and parenteral)?
ONCE when a Lion was asleep a little Mouse began running up and down upon him; this soon wakened the Lion, who placed his huge paw upon him, and opened his big
How fast (in rpm) must a centrifuge rotate if a particle 6.00 cm from the axis of rotation is to experience an acceleration of 113000 g's? if the answer has 4 d
When you climb up a mountain, does the temperature get warmer
Find the degree of the polynomial p^2 + 3.
The daily flag salute by school children in the u.s. is an attempt to use _____ to build _____.
Wilma bought a skateboard for 20% off. The normal price was 120.90. How much did Wilma pay for the skateboard, not including tax? 1) $96.72 2) $97.82 3) $98.92