Kikadudubuddy4070 Kikadudubuddy4070
  • 24-08-2022
  • Mathematics
contestada

Jan bought 4 pounds of candy for $12.25. what was the average cost per pound to the nearest cent?

Respuesta :

starzzmxxon starzzmxxon
  • 24-08-2022
it would be about $3.00
Answer Link

Otras preguntas

This past​ semester, a professor had a small business calculus section. the students in the class were jinita comma jim comma william comma allison comma dave c
Why are the results of genetic crosses shown in punnett squares interpreted as probabilities, not certainties? give some specific reasons?
Find three consecutive odd integers such that 5 times the third is 94 than the second
Why do sunspots appear dark in pictures of the sun? a. they are holes in the solar surface through which we can see to deeper, darker layers of the sun. b. they
When water vapor in the atmosphere cools, it may form A) wind. B) a gas C) steam. D) a cloud
HHHHHHHHHHHHHHEEEEEEEEEEEELPPPPPPPP AAAAAAAAAASSSSSSSSSSSAP
1. What mental/emotional problems might be helped with biofeedback? 2. If Bob has a lot of muscle tension might he be stressed or relaxed? 3. If Bob h
Unlike freestanding sculpture, this type of sculpture is created to be viewed from one side only. modeling in the round dynamic presence oast relief
In terms of geologic time, when did humans appear on earth?
Dido and aeneas, which many consider to be the finest opera ever written to an english text, was composed by ______.