YorUwU
YorUwU YorUwU
  • 21-09-2022
  • Mathematics
contestada

pls help. ;0 This is for iready.

pls help 0 This is for iready class=

Respuesta :

datducdo3
datducdo3 datducdo3
  • 21-09-2022

Answer:

10.6 ounces

Step-by-step explanation:

1. Divide the total spent by the cost per ounce to get number of ounces bought.

2.65 ÷ 0.25 = 10.6 ounces

Answer Link

Otras preguntas

Find the missing side of triangle
¿Cuáles oraciones tienen pronombres relativos? Hay más de una respuesta correcta. Elige todas las opciones correctas. MULTIPLE CHOICE Miguel, tú que eres chef.
PLEASE help with this!!! i'll give brainliest if right!!
plz solve the question and send the answerI will give u branist n like u and even follow u back plz help me​
A ball is launched from the ground with a horizontal speed of 30 m/s and a vertical speed of 30 m/s. What is the ball’s horizontal acceleration at the top of it
Why is little being done about global warming
is it necessary to preserve and promote our traditional architecture?Why? Justify your answer in four points​
The principle P=6000 A=6810 T=3 years
what is patriarchal society?anser in very short​
Which of the following regarding blood vessels is not true? Group of answer choices arteries have valves to jprevent backflow Arteries have thick, elastic walls