leeleeharveyAvahge leeleeharveyAvahge
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

Which can of Spaghettios is the better deal?
26.25 oz because it costs $.066 per ounce.
14.75 oz because it costs $.066 per ounce.

Which can of Spaghettios is the better deal 2625 oz because it costs 066 per ounce 1475 oz because it costs 066 per ounce class=

Respuesta :

brisneth86 brisneth86
  • 22-09-2022
The second option is the answer

14.75 oz because it’s costs $.066 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

The interior angles formed by the sides of a quadrilateral have measures that sum to 360°. What is the value of x? Enter your answer in the box. X = A polygon w
Please help me math and Thanks
what does an electromagnet need? A. water B. electricity C. paper D. wood
FIRST CORRECT ANSWER WILL GET BRAINLIEST Write a 8-sentence paragraph explaining why America should go to war with Mexico during the Mexican-American war. Use t
Write an explicit formula for a,, the nth term of the sequence 72, -12, 2, ....
Can someone please help me? :(
Write the short notes:1) main causes of noise pollution and its effects.2) Factors played major role in the rise of nationalism.​
Light passes through a single slit of width 8.77 x 10-6 m. The second (m = 2 diffraction minimum occurs at an angle of 5.62º. What is the wavelength of the ligh
What is one way that students who have been discriminated against are ""standing up for their rights""?
what are some examples of "economic nationalism"? How effective were these measures?