rize4203 rize4203
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

At the Candy Corner, one

pound of candy costs $6. 49. How

much would it cost if Joey

bought. 79 pounds of candy?

Respuesta :

liv8781
liv8781 liv8781
  • 22-11-2022
$512.71 one pound = $6.49 so you have to do 6.49 x 79
Answer Link

Otras preguntas

True or false? Of all the rocky planets, Mercury is the one humans are most likely to colonize.
One property that makes DDT hazardous over the long run is that DDT is
65qt 32 gal which is more
Perform the indicated operation 2/3 + 3/8
What is the five number summary for the following set of data? 3 8 11 12 13 15 15 16 16 18
Which type of study provides the clearest way to address the nature-nurture question?
7 1/2 ÷ 9 equals what
in a sequence of positive integers, the ratio of each term to the term immedialy following it is 1 to 4. What isnthe ratio of the 2nd term and 5th term
Round 21 to the nearest 10.
Determine whether The given segments have the same length. Justify your answer