Seudónimo Seudónimo
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada





How many pounds of oranges cost $12? Show your work.

Respuesta :

trishinada63
trishinada63 trishinada63
  • 23-02-2017
Is this question lacking information? Because we don't know how much one pound costs.
Answer Link

Otras preguntas

Prove that 3:8 is equivalent to 12:32 use the discription of equivalent ratios to support your awnser
Phineas will cover a cube with paint that costs $5 per square foot. Each edge of the cube is 8 feet long. What is the least amount of money Phineas will spend o
Help pls answer this question thx
What does weight training use
52. In an ideal gas the molecules possess a. Only potential b. Only kinetic energy c. Kinetic and potential energy both d. Only gravitational energy
a. Which car is traveling faster? How can you tell? b. Find the coordinates of point A and point B. c. How fast did Car A travel (in miles per hour)? How fast d
Is 1.3737737773 a rathional number?
Find 3x+27=12+14x-112
What is the IEEE standard for the Wi-Fi Protected Access 2 (WPA2) security protocol?
A sample of a compound contains 3.21 g of sulfur and 11.4 g of fluorine. Which of the following represents the empirical formula of the compound? A.SF2 B.SF3 C.