kimmyreyes1
kimmyreyes1 kimmyreyes1
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

Green grapes are on sale for $2.50 a pound.How much will 9 pounds cost?

Respuesta :

christyteaaa
christyteaaa christyteaaa
  • 23-02-2017
$22.50 because you multiply 9 by 2.50
Hope this helps ❤
Answer Link
Decela6 Decela6
  • 23-02-2017
I did $2.50 x 9 = $22.5
Answer Link

Otras preguntas

what is the free trade
what is the measure of the angle in degrees 100/360
how many acute angles does a octagon have?
Do compressional waves need a medium? If so which one would be the fastest ans slowest medium.
The greenhouse effect traps the sun's energy on Earth similar to A. a pot on a hot stove B. a microwave C. a space heater in a room D. a car parked in
which equation is most likely used to determine the acceleration from a velocity vs:time graph?
How many fives in 308
The pigment chlorophyll is contained in _____. stroma grana plastids chromoplasts User: The two primary jobs of parenchyma cells are _____. flexibility photosyn
Which piece of immigration legislation set a new limit on migration from other countries, starting at 675,000 each year? a. Immigration Act of 1990 b. Chinese E
What did Herbert Hoover do to help Americans survive the Depression?