Ch0imseleea8n Ch0imseleea8n
  • 25-02-2017
  • Physics
contestada

Caleb bought 6 packs of pencils for $12 .how much will he pay for 9 packs of pencils

Respuesta :

Evellyn099 Evellyn099
  • 25-02-2017
$18, because $12 dollars divided by 6 packs of pencils= 2, so each pack was $2, 9 times 2 dollars is $18... hope this helps.!
Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-02-2017
you will pay 18$ . hope this helps!!
Answer Link

Otras preguntas

THE FIRST INDIAN WOMAN TO BECOME SPEAKER OF A STATE ASSEMBLY IN INDIA
Hey, need some help "hew" means.. 1. to cut with an axe 2. to imitate 3. to express woe 4. a sudden attack
How to find the slope of a line if it says 2x+Y=15 what do i do??
give me three reason that violence is acceptable
Is "please have a seat" a complete sentence?
What is the difference between primary storage secondary storage and offline storage
What is the difference between primary storage secondary storage and offline storage
Ted weighs twice as much as Julie. Mike weighs three times as much as Julie. Together, Ted, Mike, and Julie weigh 210 lbs. What is the weight of each person?
Ted weighs twice as much as Julie. Mike weighs three times as much as Julie. Together, Ted, Mike, and Julie weigh 210 lbs. What is the weight of each person?
Given the function f(x) = 4(x+3) − 5, solve for the inverse function when x = 3