blad9esismauraprit blad9esismauraprit
  • 25-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kevin orders 2 tacos with beans and rice and a drink for lunch. one taco costs $1.69. write the cost of the taco in word form.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-02-2017
The cost of one taco is one dollar and sixty-nine cents.
Answer Link

Otras preguntas

The election of andrew jackson is often considered the beginning of which modern political party
What was education like for Native Americans?
so a 4 digit number is represented ABCD, they are not multiplied together, each letter represents 1 single , whole number if ABCD times D=DCBA solve for the va
why do we convert measurements
Which type of poem was most popular during the mid-eighteenth century, at the height of the neoclassical era?
The function rule C = 10n + 26 relates the number of people n who attend a small concert to the cost in dollars C of the concert. Make a table of input and out
Why was writing a key invention for the Sumerians?
Why is chief becoming more important than a hunter in lord of the flies? (ch7)
Prove: In an equilateral triangle the three medians are equal.
Which statements are true? Choose all answers that are correct. A. All rectangles are parallelograms. B. All squares are rectangles. C. All squares are rhombuse