Zayislit Zayislit
  • 25-02-2017
  • Mathematics
contestada

It costs 3.99 for 25 fl.oz. of detergent or 6.99 for 90fl. oz.which is a better buy

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-02-2017
.1596 vs .0776

The better buy is the 90fl detergent
Answer Link

Otras preguntas

If Donna traveled 2,100 miles in 7 hours on her train ride through Europe, how fast was the train traveling?
how did the american indian citizenship act of 1924 affect political rights?
In which step did mia make an error.? Please answer quick I’ll give 60 points to the first one
Why is a can of peas n carrots a mixture
when the tree is first planted, Its carbon-14 is at 100%. what has to happen for that number to start changing?
13. 11 = 2b +17 14. 5 = 4a -7 16. 2g - 3= -19 17. 16 = 5x - 9 19. 5 + y/8 = -3 20. 3 - 8c = 35 22. - 1/2x - 7
Which of these ordered pairs could you remove to make this relation a function? {(-2,1), (-1, -5), (-1,5), (0, -7), (2, 1)}
What invention helped to contribute to the start of the Civil War and how did it help contribute to the start of the Civil War?
At most, Keith can spend $90 on sandwiches and chips for a company lunch. He already bought chips for $15 and will buy sandwiches that cost $6 each. The inequal
In the the number 5,678.321 what place value is the 6 in