se1meganswimber se1meganswimber
  • 26-02-2017
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells snacks by weight. a six -ounce bag of mixed peanuts costs $3.60. predict the cost of two -ounce bag.

Respuesta :

jonesa2k16
jonesa2k16 jonesa2k16
  • 02-03-2017
A two ounce bag would cost $1.20
Answer Link

Otras preguntas

What does this trend refers to? The phrase that completes the sentence
We Real Cool by Gwendolyn Brooks 1 The Pool Players. Seven at the Golden Shovel We real cool. We Left school. We 5 Lurk late. We Strike straight. We Sing sin. W
Why do most student loans involve a co-signer? a. Most students won’t be able to afford paying for their loans, and leave that responsibility to their co-signer
If the two congruent angles (angles A and B) of an isosceles triangle are each twice the third, non-equal angle. (angle C) find the measure of the non equal ang
What role does the President fill when working with Congress to pass laws? *
A team gets 3 points for each match it wins 1 point for each match it draws and 0 points for each match it loses Jill's team has played 40 matches. Jill's team
the average kinetic energy of the gas molecule is greatest in which container
Describe careers in personal care.
Please, please help dear old me
Research Report and Revisions Notes . The student provides a paper that contains an introduction, body paragraphs with subtopic sentences, and a conclusion. Int