victorgaza075 victorgaza075
  • 25-02-2015
  • Mathematics
contestada

at the local grocery store ,a 16-ounce bottle of apple juice costs$3.20 what is the cost of the apple juice

Respuesta :

janie24k janie24k
  • 25-02-2015
$3.20 trick question.
Answer Link

Otras preguntas

A piece of wire 26 m long is cut into two pieces. one piece is bent into a square and the other is bent into an equilateral triangle. (a) how much wire should b
what is negative 1 and three fifths divided by negative two thirds equals?
​individual, gender, cultural, and task variables interact to produce social loafing. who has the greatest potential for social loafing?
What comes once in a minute, twice in a moment, but never in a thousand years?
William has a regular hexagon with sides that are 2 units each. How many equilateral triangles with 1- unit sides can be put together to make the hexagon?
Until it was forced to withdraw its troops in 2005, most of lebanon was controlled by
What is the distance formula
When the narrator has a first person point of view he or she speaks using the pronoun
Prior to the Civil War, more people lived in the cities of what region than in any other region? South Northwest Northeast West
When looking at a rational fraction f(x) = (x-6)(x+3(x+4) over (x+6) (x-3) (x-4), Jamal and Angie have two different thoughts. Jamal says that the function is d