liamdg03
liamdg03
24-04-2017
Mathematics
contestada
6 pears for $2.10. How much is each pear?
Respuesta :
19wohlvic
19wohlvic
24-04-2017
.35 cents is the answer
Answer Link
cupcakeberry500
cupcakeberry500
24-04-2017
Each pear is $0.35 because $2.10 divided by 6 equals $0.35.
Hope this helps.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 45+ )
Otras preguntas
Least to greatest on the page number 2 thank you
Which will diffuse fast cl2,f2, or he
Isamu put 4 of the tiles together to make a square. Write and solve an equation to find the area, in square feet, of the square.
The progressive movement fought various problems within the United States. True False
please help me i dont get this question at all. there's really no question needed, just what does this mean ?!
the equations of three lines are given below. line 1: 3y = -4x + 4 line 2: 6x + 8y = 6 line 3: y = - 4 / 3 x - 7 the fraction is negative for each pair of lines
what are the correct translations 1. They want to return to New York someday quieren regresar de Nueva York algun dia quieren regresar a Nueva York algun dia qu
Which graph represents y=3^ square root x
Because consumers are generally more sensitive to price increases than to price decreases, it is easier to lose current customers with a price increase than it
im a guy into woman so make one up please... In spanish, describe what your future spouse will be like. 5-6 sentences