pyperisme
pyperisme pyperisme
  • 24-04-2017
  • Mathematics
contestada

Lucy bought some shrubs to plant in a garden.Eaxh shrub cost $9.If lucy spent $216bin all, how many shrubs did she buy
I need help

Respuesta :

abby06 abby06
  • 24-04-2017
24 shrubs because you would do 216 divided by 9
Answer Link

Otras preguntas

Explain why a solution can have many solutes, but only one solvent.
works to protect the rights of women. NAACP PETA NOW PPF
Ginny has two vegetable gardens. in the first garden, Ginny grows tomatoes every 2 years. in the second garden, Ginny grows tomatoes every 3 years.This year, Gi
What is the simplest form of 2/10?
Solve the equation. 3x+12 = 5x-21
The floor of our classroom is 50 feet by 75 feet. What is the area of our floor?
A spinner number 1-10 is spun. Each number is equally likely to be spun. What is the probability of spinning: 1. an odd number OR a power of three? 2. a num
a force of 300N[S] is applied to a 50kg box on a rough floor. The frictional force is 200N. The acceleration is 2m/s^2. if the 300N force is removed after 4.0s
Factorise x^2+6x-7 ?? Help please
why do we know so little about primitive tribes