Seudónimo Seudónimo
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

Sam has 10 oranges and 11 apples for 10.05. The total cost of 1 orange and 1 apple is $0.94. How much does an apple cost?

Respuesta :

Relebi
Relebi Relebi
  • 26-04-2017
An apple costs $0.65
Answer Link

Otras preguntas

4. Evaluate the role of political parties in today's national scene. Were Washington's concerns valid for the future of the nation? ​
Macmillan Learning The motion y(x, t) of a vibrating system is described by y(x, t) = Aoe sin(kx - 2nft) where x denotes a distance in meters and denotes a time
A backyard pond has 2.5 M3 of water what is the volume in cubic inches?
What is the location of -63.2 on a number line
what is the significance of jorans lies in the great gatsby
what is the function of heart ?????​
Polynomial 1: 4x2 + 5x − 4 Polynomial 2: 4x2 + 4x − 2 What is the product of the two polynomials? Responses A 32x4 + 36x3 − x2 + 26x + 432 x 4 + 36 x
Find the solution to the system of equations. You can use the interactive graph below to find the solution. \begin{cases} -8x+4y=24 \\\\ -7x+7y=28 \end{cases}
help pleaseeeee :))))
Why mangrove forests are so productive?​