manueldy170
manueldy170 manueldy170
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

if 2.4 gallons of gasoline cost 7.56 how much is one gallon

Respuesta :

EggyMeggy
EggyMeggy EggyMeggy
  • 26-04-2017
If 2.4 gallons of gasoline cost 7.56, then one gallon is 3.15

I think

Answer Link
ZainAwais
ZainAwais ZainAwais
  • 26-04-2017
7.56/2.4
=3.15
i hop that helped
Answer Link

Otras preguntas

Find the unit rate: $15 for 4 quarts
What changes in employment relationships are likely to occur as the population ages
which European nation controlled Florida in 1803
I am a decimal If you double me,my double is between 0.6 and 0.7, But closer to 0.6. My Thousandths digit is not a 2. But the thousandths digit of my double is.
Some of the artifacts that hint at religious rituals include _____..
if f(x) =3x^2 -7 and g(x)=2x+a , find a so that the graph of f(g) crosses the y axis at 68
how do you divide 23 into 713
Why was Ruby Bridges respectful?
In a raffle where one number is chosen, determine the probability that you would win if you have a choice of 52 numbers to choose from.
which of the following was not a key political thinker of the enlightenment