Seudónimo Seudónimo
  • 27-04-2017
  • Mathematics
contestada

the students are selling cookies at a school fair. sara is selling 3 cookies for 2.49 dollars. B. how much would it cost to buy 20 of the cookies?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 27-04-2017
It will cost $16.6 to buy 20 cookies. Hope it help!
Answer Link

Otras preguntas

How you could be ready for super storm
Will be giving all my points away and giving brainliest so please help me!!
How does the author illiterate that the town would be negatively affected if the factory was to close?
How do I find a percent of a number?
Please help and explain if so thank you!
Which of the following are nonfiction texts might you read in school and a future career? Select all that apply.
what is the average atomic mass of 125 atoms of uranium if there are 10 atomd of U-234, 75 atoms of U-235, and 40 atoms of U-238?
What are the variable terms in the expression? 6g−11+5h
emily dickinson uses personification throughout poem “712”. explain what she personifies in the poem. then, analyze the impact of her use of personification on
PLEASE HELP! WILL MARK BRAINLIEST! A Taste of Korea by Elizabeth Kibler Standing near the window, Joshua viewed the moving vans pull up next door. He couldn’t w