Mathwiz1231
Mathwiz1231 Mathwiz1231
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

A box of 12 tacos cost $9.99. At this rate, how much does one taco cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-05-2017
One taco would cost about $1.20.
Answer Link

Otras preguntas

My Prize is Gold Aha! Do you see it? Do you know? I was forced to shape it in squares, so I planted it in love. Yes! It's entrenched deep with my secrets, strai
Find two consecutive positive integers such that the sum of their squares is 181
Prevention is essential in the ongoing battle to stop pests from entering foodservice facilities. A method to deter pests is
Ian is from england, dan is from america, and tam is from india. which one of these people is most likely to support and act on the norm of social responsibilit
Jenny earns $44,500 in 2016. calculate the fica tax that must be paid by:
A radio tower is located 400 feet from a building. from a window in the building, a person determines that the angle of elevation to the top of the tower is 41
grammar: I. Underline the personal pronouns in each sentence . Then, write S for singular o P for plural above or under the pronoun you underlined. 1. The explo
Assume that today there is one unit of food for each person. According to Malthus's prediction, how much food would there be in the future? a. 75 years from now
Please need help thank you
Which of the following is equivalent to 2x - 8 + 3(4 - x )? A.)4 - x B.)x - 4 C.)5x + 4 D.)5x - 20