Seudónimo
Seudónimo
25-05-2017
Mathematics
contestada
4 tomatoes cost 3.40. What is the unit rate?
Respuesta :
pepetheskunkcat
pepetheskunkcat
25-05-2017
3.40/4= $0.85 per tomato
Answer Link
SirEndernow
SirEndernow
25-05-2017
85 cents each, 3.00/4 is 0.75 and 0.40/4 is 0.10.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 38+ )
Otras preguntas
.125 as a fraction .
One of the fastest recorded speeds of a cheetah is 26.8 m/s. Approximately, what is this speed in kilo meters per hour?
between 1955 and 2012 the global TFR Rose from 2.4 to 5 true or false
a child who can understand adding and subtracting by using blocks, but cannot think logically about these abstract concepts when done with numbers on paper, is
Cite at least two reasons the Maya prospered as a civilization.
el libro un cubierta verde
EXTRA POINTS(From the story “The Open Window”) When Vera tells Framtom about her aunt’s tragedy, what does she say that hints at what will happen later? A) “I a
Immune system: lymph nodes ;; excretory system:__________ A. Kidneys B. Blood C. Bladder D. Urine
What’s the water vapor density of the maximum water vapor in air at this temperature is 20 ?
Pinocytosis and Phagocytosis are examples of __________.