chloeabijay
chloeabijay chloeabijay
  • 26-05-2017
  • Arts
contestada

the cost of 2.5 pounds of cheese is $6.50 what is the cost for 1 pound of cheese?

Respuesta :

nataly14
nataly14 nataly14
  • 26-05-2017
i would say 6.50 ÷ 2.5 = 2.6 .. but im not sure
Answer Link

Otras preguntas

Match the words in the left column to the appropriate blanks in the sentences on the right. Make certain each sentence is complete before submitting your answer
Explain whether the plate that was removed from the bridge was valuable. Support your answer with evidence from the text.
How could a photograph most clearly show a **positive**bias toward a politician? O A. It could show the politician looking serious and strong. B. It could show
What do you think is the importance of art appreciation?
Pls help ASAP I DONT have time
ARC 1 Quiz 1: Hair & to pimp a butterfly
What is the median value of the data set shown on the line plot? Enter your answer in the box.
Which is the factored form of 36r^9-9r^6+54r^3
Describe how Abraham’s experience as a circus elephant helped him to survive in the wild.
En tu opinión, ¿dónde están las ruinas más interesantes? (México)