shaychai
shaychai shaychai
  • 23-06-2017
  • Mathematics
contestada

What is the rate $2.50 for 10 items, as a unit rate?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-06-2017

divide 2.20 by 10

2.5/10 = 0.25 per unit


Answer Link

Otras preguntas

A science test, which is worth 100 points, consists of 24 questions. Each question is worth either 3 points or 5 points. If x is the number of 3-point questions
Suppose that the demand function for a product is given by ​D(p)equals=StartFraction 50 comma 000 Over p EndFraction 50,000 p and that the price p is a function
: Explain why testing can only detect the presence of errors, not their absence?
Please help correct answer will be given brainiest!
A Young's interference experiment is performed with blue-green laser light. The separation between the slits is 0.500 mm, and the screen is located 3.24 m from
in volleyball if the ball lands on the line is it "in" or "out" A. In B. Out
1. Which pair of nitrogenous bases will form a bond in a DNA molecule?
Gerry is a chef in a popular restaurant. He has limited time to help prepare for a party. Study the table below, which shows Gerry's production possibilities. C
What does this video want the viewer to do? support the war against Japan refuse to join the US Army support the war against the Philippines visit Pearl Harbor
examples for intangible heritage​