aalayah2 aalayah2
  • 22-07-2017
  • Mathematics
contestada

Mr. Carr has to buy each of his 24 students a flash drive. Each flash drive costs $12. How much will he spend?

Respuesta :

kenziekapeck
kenziekapeck kenziekapeck
  • 22-07-2017
Me Carr will spend $288
Answer Link
mathmath876
mathmath876 mathmath876
  • 03-09-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

$228

Answer Link

Otras preguntas

how many molecules are there in 4.00 moles of glucose
describe how you will show J. J. Thomson's model of the atom using small beads and clay
how does the body decrease the blood vessel radius?
Why might the population of prey increase over time, while the population of predators remains high?
What is the primary cause of dental disease? A. Nutrition B. Calculus C. Plaque D. Soda consumption
Which associations best describe the scatter plot? Choose *exactly two* answers that are correct. A. linear association B. negative association
The act of building or assembling an infrastructure is known as ________________.
THESE QUESTIONS ALL ABOUT ICE STORM, AND PLEASE GIVE ME THE RIGHT ANSWER. THIS WORTH 50 POINTS:) 1. where is it likely to occur geographically? 2. Description
1+4=5 2+5=12 3+6=21 8+11=?
represents the distance between -12 and -5 on a number line?