nickgiants nickgiants
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

Michael paid $11.48 for sliced cheese at the deli counter. The cheese cost $3.28 per pound. How much cheese did he buy?

Respuesta :

blessedcboriginal
blessedcboriginal blessedcboriginal
  • 23-08-2017
Michael bought 3.5 lbs of cheese 

Divide 11.48 by 3.28
Answer Link
babyt654321
babyt654321 babyt654321
  • 23-08-2017
$11.48 divided by $3.28 is 3.5 lbs
Answer Link

Otras preguntas

A number decreased by negative three is equal to -40. Write an equation and find the number.
Show how you solve and find the answer to the following. If 15 m = 63, find the value of 4m.
breathing heavily after running a race is your bodys way of what
gene defects, infectious agents, and congenital malformations are ____________ that can cause and contribute to the onset or severity of a child's illness? a.bi
Which statement correctly describes a difference between photosynthesis and cellular respiration? Photosynthesis produces carbon dioxide, while cellular respira
A $250 suede jacket is on sale for 20% off. how much should you pay for the jacket
Why will a decrease in pH of the stomach affect protein digestion? Decrease in pH of the stomach will distort the structure of peptides in food, which affects t
The practice of Islam throughout much of west Africa is evidence that
A Labrador retriever breeder needs to determine if three male pups who were born to Sadie, his black Labrador retriever, are the offspring of Sam, a yellow Labr
what are the factor pairs of 73