itzelflores11 itzelflores11
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

16oz to $4.88 unit rate

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-08-2017

divide 4.88 by 16 to get unit rate

4.88/16 = 0.305 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

a bag contained x cups of flour Miranda used 3.25 cups of flour to make biscuits the bag now contains 1.90 cups of flour how much flour was in the bag before M
Why is 6 afraid of 7?
How is a job different from a career?
please work out ∛15.76 - 4.6³ ÷2.5/3
What fraction is not equivalent to 1/5
Read the excerpt from Part 4 of The Odyssey. As long as bread and good red wine remained to keep the men up, and appease their craving, they would not touch the
I need help with this!
Which might be part of the same subspecies A. two lizards from different species B. two lizards of the same species
He stood where he had arisen, opened his mouth, and broke out the long, heart-broken puppy wail. But even this he was not allowed to complete. In the middle of
The point 2,18 is an ordered pair in a propositionalRelationship what equation represents this relationshp