jen72she jen72she
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

valintina purchased 200 beads for 48 to make necklaces if she needs to buy 25 more beads how much will she pay if she is charged at the same rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-08-2017
You divide 48 by 200 to find the cost per bead then multiply that by how many more beads you need. 0.25 for one bead multiply that by 25 and the answer is 6 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Skeletal muscles are connected to bones by thick bands of tissue called _____.
what will happen to the balls velocity as it falls further below the point of release?
The Incan road system was built primarily for the purpose of allowing?
larger cells will divide because they have trouble doing what
Ho Chi Minh compared his military to a
if 6/x = 5/y then 6/5 = ?
Why did freedom from Soviet rule lead to ethnic fighting in many former Soviet satellites
The Incan road system was built primarily for the purpose of allowing?
if the efficiency of an electric furnace is 96%, then 96% of the input energy is transformed into thermal energy. what is the other 4% of the electricity transf
Which fraction is the reciprocal of 5 2/3? I NEED HELP ASAP! PLEASE PLEASE PLEASE HELP! I NEED HELP NOW!A. 2/15B. 3/17C. 17/3D. 13/2