reily11
reily11 reily11
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

A deli sells a sandwich spread for $6.40 per pound how much do you have to pay for 24 ounces of the spread?

Respuesta :

jordanmelis
jordanmelis jordanmelis
  • 24-08-2017
24 ounces of spread would cost you $9.60
Answer Link

Otras preguntas

Who was the author of Divine Comedy, a medieval work of literature? 1.Dante Aligheri 2.Christine de Pisan 3.Geoffrey Chaucer 4.The author is unknown.
Solve Two-Step Equations - Integers What is the answer? (show your work) 4+3p=19
“calmness in the interview is a sign of confidence.” which of the following sentences would be an effective paraphrase of this sentence? a.calmness in the inter
how did the colonists eventually come to feel about the navigation acts and why
Liquid-filled thermometers are examples of digital devicesTrue or False ????
18-11r=26 what is the answer for this please
1. When the first Europeans arrived, there were 17 different Indian peoples, tribes, and languages in North America. A. True B. False
why does a bouncing ball rise to a lower heigh with each bounce?
2÷278 whats the answer need help please
the discovery of hammurabis law code was an important archeogical find because ?